Adobe DREAMWEAVER CS6 OFICIÁLNÍ VÝUKOVÝ KURZ není náhradou dokumentace dodávané přímo s programem a není ani zamýšlena jako podrobná referenční příručka, v níž byste našli popis každé funkce Photoshopu CS6. Popisujeme jen příkazy a volby, které v lekcích přímo používáme. Obsáhlejší informace o funkcích programu naleznete v těchto zdrojích:

Nápověda komunity Adobe (Adobe Community Help): Nápověda komunity svádí dohromady uživatele produktů Adobe. Členové produktového týmu Adobe, autoři a odborníci vám poskytnou nejužitečnější, nejrelevantnější a nejnovější informace o produktech Adobe. Nápovědu otevřete stisknutím tlačítka F1 nebo příkazem Nápověda/Help.

Obsah Adobe se aktualizuje na základě ohlasů a příspěvků komunity. Přispívat můžete několika způsoby: přidávat komentáře k obsahu a do fóra, včetně odkazů na webový obsah; publikovat svůj vlastní obsah pomocí komunitního publikování (Community Publishing); nebo přispívat do Cookbook Recipes (Kuchařka nápadů). Způsob přispívání naleznete na stránce www.adobe.com/community/publishing/download.html . Odpovědi na časté otázky ohledně nápovědy komunity naleznete na stránce http//community.adobe.com/help/profile/faq.html.

Nápověda a podpora pro aplikaci DREAMWEAVER: http://helpx.adobe.com/cz/dreamweaver.html je místo, kde naleznete nápovědu a podporu, kterou můžete prohledávat.

Fóra Adobe: forums.adobe.com lnabízí účast v osobních diskuzích týkajících se produktů Adobe.

Adobe TV (v angličtině): tv.adobe.com je online zdroj nahrávek s odbornými radami a nápady ohledně produktů společnosti Adobe, včetně kanálu How To (Jak na to), který vám pomůže začít s vaším produktem pracovat.

Adobe Design Center: www.adobe.com/designcenter nabízí odborné články týkající se návrhů a problémů s návrhy, galerii s prací špičkových návrhářů, návody atd.

Adobe Developer Connection: www.adobe.com/devnet představuje zdroj s technickými články, ukázkami kódu a videonahrávkami „Jak na to“, které hovoří o vývojových produktech a technologiích Adobe.

Zdroje pro školitele: www.adobe.com/education nabízí nepřeberné množství informací pro instruktory, kteří přednášejí na kurzech softwaru Adobe. Naleznete zde řešení pro výuku na všech úrovních, včetně zdarma dostupných učebních plánů, které používají integrovaný přistup pro výuku programů Adobe a lze je použít pro přípravu na zkoušky pro Adobe Certified Associate (ACA) – certifikovaný spolupracovník.

Rovněž se můžete podívat na následující užitečné odkazy:

Adobe Marketplace & Exchange: www.adobe.com/cfusion/exchange/ je centrálním zdrojem pro hledání nástrojů, služeb, rozšíření, ukázek kódu a dalších pomůcek, které podpoří a vylepší vaše produkty Adobe.

Domovská stránka Adobe DREAMWEAVERU CS6: http://www.adobe.com/products/dreamweaver.html

Adobe Labs: labs.adobe.com vám umožní vyzkoušet rané vývojové fáze převratných technologií a také se zapojit do diskuze, kde můžete spolupracovat s vývojovými týmy Adobe, které tuto technologii vytvářejí, i s dalšími, podobně naladěnými členy komunity.

Certifikace společnosti Adobe

Program nabízející certifikáty a školení od Adobe je určen zákazníkům společnosti Adobe, kteří chtějí vylepšit a podpořit své dovednosti v ovládání produktu. Existují čtyři stupně certifikace:

Diplom Adobe Certified Associate (ACA) potvrzuje, že dotyčná osoba má základní znalosti potřebné pro plánování, navrhování, realizaci a podporu efektivní komunikace pomocí různých druhů digitálních médií.

Program Adobe Certified Expert je zaměřen na zkušené uživatele, kteří chtějí získat vyšší odborný kredit. Certifikát od Adobe vám může pomoci dosáhnout kariérního postupu, najít práci nebo doložit vaši erudici.

Máte-li již osvědčení ACE a jste školitel, program Adobe Certified Instructor vaše znalosti a dovednosti ještě prohloubí a získáte přístup k širokému výběru materiálů od Adobe.

Školicí střediska Adobe Authorized Training Centers poskytují kurzy a školení o práci s produkty Adobe vedené jen instruktory, kteří mají certifikát Adobe Certified Instructor. Adresář středisek AATC naleznete na http://partners.adobe.com.

Více informací o programu certifikace od Adobe se dozvíte na www.adobe.com/support/certification/main.html.